j Hackl a horizonton?
bors 2006.02.16. 08:24
Georg Hackl 39 ves mlt szeptemberben. az egyetlen olyan sportol, aki t egymst kvet olimpin is rmet tudott szerezni ugyanabban a versenyszmban. 11 vesen kezdett el versenyezni s 22 vesen Calgaryban ezstrmet nyert a legends keletnmet versenyz, Jens Mller mgtt.

Georg Hackl 39 ves mlt szeptemberben. az egyetlen olyan sportol, aki t egymst kvet olimpin is rmet tudott szerezni ugyanabban a versenyszmban. 11 vesen kezdett el versenyezni s 22 vesen Calgaryban ezstrmet nyert a legends keletnmet versenyz, Jens Mller mgtt. Innentl datlhatjuk Georg kirly uralkodst. Az elkvetkezend tizenht vben minden fontos vilgversenyen dobogra llhatott, nyert kt vilgkupt, hat Eurpa-bajnoksgot, tz Vilgbajnoksgot s hrom Olimpit. Ez mr nmagban utolrhetetlennek ltsz teljestmny a Szguld Virslitl, azonban mg mindig nem tudott megnyugodni s elindult a hatodik olimpijn is. Lehet, hogy nem kellett volna…
Az eljelek nem voltak tl kedvezek, hiszen egy srlsekkel teletzdelt szezon utn, a vilgkupban mindssze a tizenkettedik lett, gy, hogy mg futamot sem sikerlt nyernie. Ez pedig mr emberemlkezet ta nem fordult el a mesterrel. Ezek utn az Olimpia sem rla szlt, hiszen xx helyvel messze alatta maradt sajt elvrsainak. Valamit elre rezhetett a bischofswiesen-i fenomn, mert mr az olimpia eltt bejelentette visszavonulst, az aktv versenyzstl. Felmerl a krds, hogy ki foglalhatja el a megresedett trnt a sznksportban, ki lehet az j Hackl?
Megmondom. Az j Hackl-t gy hvjk, hogy Armin Zggeler, aki nem is annyira j. Nem nmet – br a neve alapjn lehetne -, hanem taljn, Vllan-ban l s a „civil” foglalkozsa csendrtiszt. Ezeknl az adatoknl fontosabb azonban, hogy 1982-ben kezdett versenyszeren sznkzni. Ekkor volt nyolc ves. 1991-ben mr olasz vlogatottnak mondhatta magt s az els olimpijn, Lillehammer-ben bronzrmet szerzett. Kvetkezett Nagano. Msodik hely s egy ezst, nem mellkesen Hackl mgtt. Salt Lake City-ben mr megelzte az uralkodt s besprte az aranyat, immron a mestert is megelzve. A napfnyes Itlia rmmmorban szott s nnepelte minden olasz Armin-jt, aki letasztotta az uralkodt a trnjrl. Megnyerte a 2005-2006-os vilgkupa sorozatot, gy, hogy nyolc versenybl ngyen, nem volt nla gyorsabb senki.
Ilyen elzmnyek utn teht minden adott volt, hogy Zggeler fiesztt rendezhessen a tifosiknak, Cesana Pariolban. pedig nem rontotta el honfitrsai rmt. Az els kt futamot megnyerte Albert Demtschenko eltt s szerzett magnak 0,158 msodperc elnyt a harmadik futamra. Vasrnap az els – sszesen mr a harmadik - futamban azonban az orosz tallt mg nhny ezredmsodpercet a plyn. 51,396 msodperces plyarekordot szguldott s hozott egy keveset Zggeleren. A negyedik futam eltt teht vezetett az olasz, de csak 0,124 msodperccel az orosz eltt. A harmadik helyen, a lett, Martins Rubenisnek mr nem maradt eslye a gyzelemre, hiszen 0,409 volt a htrnya, ami ebben a sportban behozhatatlannak szmt.
Kvetkezett a negyedik futam ezen a nagyon gyors plyn, amelyen Tony Benshoof 139,1 km/h-val tartja a sebessgi rekordot. Utols elttiknt indult az orosz s ismt meg tudta verni Zggelert, de nem elgg ahhoz, hogy elrontsa az olaszok boldogsgt. Jl osztotta be az els napon megszerzett elnyt Zggeler s megnyerte az els olasz aranyat a 2006-os olimpin, Torinban. Msodik helyen, az orosz, Albert Demtschenko fejezte be a versenyt, aki maradktalanul elgedett lehet a msodik helyezssel s az ezstremmel. A dobog legals fokra, a lett, Martins Rubenis llhatott fel, akinek ez volt lete els olimpija. A verseny krnikjhoz tartozik mg, hogy Georg Hackl teljestette a versenyt s a hetedik helyen vgzett.
Ez volt teht a frfi egyesek versenye, de kvetkeznek a hlgyek s a prosok is, gy lesz izgulnivalja a tovbbiakban is a sznksport kedvelinek
|